A Magyar Iparművészet című művészeti folyóiratban többször találkozunk Kubicsek Rózsa/Rózsi alkotó nevével, hazai és külföldi kiállítások szereplőjeként és művészi játékok, babák díjazottjaként. Kubicsek Rózsi a KUBRO babák megálmodója.
„Az Iparművészeti Társulat által az iparművészeti múzeumban rendezett vásáron igen nagy sikerük van a Kubró-babáknak. Meg is érdemlik, hogy divatba jöttek. Úgynevezett karakterbabák, a magyar falu népszerű, kedves alakjai tréfás karikirozásban.
Pufókképűek, mulatságosak. Hamisítatlan magyar népviseletbe vannak öltöztetve, a népviselet élénk, derűs színpompáját adják. Mindegyik valóságos népművészeti remek, de nagyképűség nélkül, virtuóz könnyedséggel alkotva. Egy-egy ilyen baba vidám színfoltot visz az enteriőrbe. A magyar népművészet híre ma már az országhatárokon túl, messzire eljutott és így egészen bizonyos, hogy Kubicsek Rózsi (V., Pannonia-utca 34) Kubró-babái hamarosan a külföldet is meghódítják. Külön meg kell említeni Kubicsek Rózsi egzotikus kreációját, a négus-babát, amelynek olyan nagy a sikere, hogy — mint halljuk — Rómából is sok-sok példányban megrendelték.”
(8 órai Újság, 1936. január 11.)
Magyar szobrásznő sikere Londonban, 1936
„A londoni babakiállításra 200 darab Kubró-babát rendeltek Budapestről. Ez a kitüntetésszámba menő rendelés végképp szankcionálja Kubicsek Rózsi magyar szobrásznő hírnevét, aki már Parisban és Genfben igen nagy sikereket ért el eredeti karakterbabáival. A Kubró-babák részben a Népszövetség és általában a nemzetközi politika ismert szereplőit karikirozzák, részben pedig a magyar falu kedves alakjait mutatják színpompás, eredeti népviseletben.
Kubicsek Rózsi magyar babáit a kultuszminiszter tavaly egy kiállításon állami oklevéllel tüntette ki. A művésznő legújabb kreációi közül különösen a walesi herceg és a négus baba tetszettek.”
(Esti Kurír, 1936. január 23.)
***
***
***