Olvasni jó! sorozatomban mindig egy érdekes könyvet mutatok be nektek!
A választásom most egy olyan könyvre esett, ami a játékokról, a játékkészítésről szól.

Kis emberek, barátocskáim! Kedvvel fogok hozzá ehhez a műhöz, melyet Tinektek akarok írni; a ti legkomolyabb foglalkozásotokról, mellyel a jövő életét előre próbálgatjátok és szépnek, könnyűnek álmodjátok: a játékról.” – kezdte a könyvét Kaffka Margit (1880–1918).

A játékkönyv első kiadása a Pallas Irodalmi Nyomdai Rt. kiadásában jelent meg 1918-ban, amikor a világban már háború dúlt, Kaffka Margit mégis játszásra buzdította a „gyerek-embereket”. A borítót és a szövegekhez tartozó rajzokat Jeges Ernő (1898–1956) – a Temesvári Állami Főgimnázium akkori végzőse, későbbi ismert grafikus, festő – készítette. (A könyv később a Franklin Könyvkiadó gondozásában is megjelent, Máday Gréte rajzaival.)

A könyv tizennyolc fejezetben nyújt érdekes korképet a 20. század eleji játékokról, és a szerző személyes tapasztalatain keresztül ad praktikus ötleteket. Az én egyik kedvenc fejezetem a BABA-MÚZEUM, amiben babaruhák készítéséhez találunk javaslatokat, hosszabb-rövidebb leírásokkal, rajzokkal. Közülük én most az „Idegen földrészek viselete” című részből a japán kimonót választottam. Próbáljátok ki ti is!

***

Szólj hozzá!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük